WhatsApp’da Grup Mesajları Sessize Nasıl Alınır?

Blogumuzun ilk paylaşımı olan WhatsApp’da Grup Mesajları Sessize Nasıl Alınır? yazımızı okuduğunuz için şimdiden teşekkürler. WhatsApp neredeyse tüm dünya tarafından kullanılan ortak mesajlaşma uygulamasıdır. Bu uygulama ile sadece internet bağlantısı ile ücretsiz iletişim sağlanılmaktadır. WhatsApp yazılı mesaj, görüntülü mesaj,  sesli mesaj, sesli arama ve görüntülü arama ile kullanıcılarına oldukça büyük hizmetler sağlamaktadır.

WhatsApp ile bunların dışında arkadaşlarınıza, eşinize dostunuza fotoğraf, video, belge ve benzeri birçok dosyayı kolaylıkla gönderebilirsiniz. Yıllık çok küçük bir miktar ücret alan onun dışında sadece internet bağlantısı isteyen uygulama dünyanın en çok kullanılan iletişim uygulamasıdır. Toplamda 2 milyara yakın bir indirmeye sahiptir.

Paylaşımın konusu olan WhatsApp grup mesajlarını sessize almaya gelince bu işlemi yapmak oldukça kolaydır, birkaç parmak hareketi ile b isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

WhatsApp tam 256 kişinin katılabileceği gruplara imkan sağlamaktadır.

Neden WhatsApp Mesajları Sessize Almaya Gerek Duyarız?

Peki neden WhatsApp’dan gelen mesajları sessize alma gereksinimi duyarız? Bu özellikten en fazla sınıf ve arkadaş grupları gibi daha gırgır ve şamata ile geçen gruplarda faydalanırız. Çünkü bu gruplardan saat kaçta ne tür mesajların geleceği belli değildir J.

WhatsApp’a baktığınızda okunmamış 1000 mesaj olduğunu gördüğümüz durumlar yaşanmaktadır, bu mesajların telefon sessizde olmadığını düşünün işte o zaman baya sinir bozucu olurdu.

Sinirlenince de interneti kapatacaktınız o zamanda önemli bir mesaj geldiğinde göremeyecektiniz.  O yüzden iş grupları gibi ciddi gruplar dışındaki grupları sessize almak en iyi seçenek olabilir.

WhatsApp Mesajları Sessize Nasıl Alınır?

Hiçbir zorluğu yoktur aynı tek bir kişiden gelen mesajları sessize alırken yapıldığı gibi yapılmaktadır. Sessize almak istediğiniz gruba tıklıyorsunuz sağ üstte yer alan alt alta 3 nokta simgesine tıklıyorsunuz. Burada grup bilgisi, grup medyası, bul, duvar kağıdı ve bildirimleri sessize al bağlantısını görürsünüz.

Bildirimleri sessize al bağlantısına tıklıyorsunuz ve karşınıza 8 saat, 1 hafta ve 1 yıl seçeneklerini görürsünüz, buradan istediğinizi seçip tamam butonuna basarak sessize alma operasyonunu başarı ile tamamlamış olursunuz.

Sessizden çıkama içinde aynı adımları takip edeceksiniz ve karşınıza bu sefer bildirimlerin sesini aç bağlantısı çıkacak.

Yorum ( 5 )
 1. Ahmet
  Kasım 30, 2017 at 9:21 am
  Cevapla

  BİR GRUBUMUZ VAR 7/24 YAZIYORLA AMA ÇIKMAMAMDA GEREK SAYENİZDE SESSİZE ALDIM KURTULDUM 🙂

 2. mdkaptan06
  mdkaptan06
  Kasım 30, 2017 at 6:17 pm
  Cevapla

  Yorumun için teşekkürler.

 3. Hasan Taraf
  Aralık 17, 2017 at 7:32 pm
  Cevapla

  Çok teşekkürler.bu gruplar insana zamanla eziyet vermeye başlıyorlar.ikide bir bildirim gelip durunca insan usanıyor.

 4. celil
  Ocak 20, 2018 at 9:05 pm
  Cevapla

  whatsappın en sıkıcı özelliği gruplar

 5. ayşenur
  Ocak 21, 2018 at 5:25 pm
  Cevapla

  Bende bıkmıştım baya yararlı oldu yazınız teşekkür ederim

Bir cevap bırakın
mdkaptan06

Mehmet Kaptan

Son Yazılar