iPhone’de Kayıtlı Wifi Şifresi Nasıl Öğrenilir?

Öncelikle İphone’de Kayıtlı Wifi Şifresi Öğrenme konumuza hoşgeldiniz. Sizce de günümüzde barınma, beslenme ve giyinme gibi temel ihtiyaçların yanına yeni şeyler eklenmedi mi? Evet eskiden temel ihtiyaçlar bu üç unsurdu ancak günümüzde bunun yanına İnternet de eklendi. Neredeyse gençlerin tamamı orta yaşların ise büyük bir çoğunluğunun etkisi altına girdiği İnternet bağımlılığı her geçen gün dahada artıyor.

Neredeyse 2 saat İnternet kesilse depresyona girecek, sinirli hareketler sergileyecek duruma gelindi. Her dakika ellerde telefon, tablet ve Laptoplar  ile İnternet de sörf yapılıyor. Ekmek almaya, markete, okula, iş yerine ve daha birçok yere telefon ile gidiliyor.

Sosyal medya ve haberlerde de gördüğünüz gibi telefon ile oynarken duvara, ağaca çarpanların, çukura düşenlerin, çöp kovasına girenlerin ve hatta araba çarparak ölenlerin sayısı hiçte az değil, bir de bakmışsınız ki DM’den mesaj atarken, tweet atarken, Instagram’a fotoğraf yüklerken bir ışık görmüşsünüz, lan ben en son WhatsApp’daydım şimdi neredeyim diyebilirsiniz.

Çin’de artan telefon kaynaklı kazalar ve ölümler sonucunda telefonla oynayanlara özel yol yapıldı. Eğer telefonla oynuyorsanız bu yolda yürüyorsunuz ve herhangi bir ağaca, çöp kovasına çarpmadan ilerleyebiliyorsunuz. İlk bakıldığında ne kadar saçma diye düşünseniz de artan ölümler bu gibi komik önlemleri de ortaya çıkarıyor.

İphone’de Kayıtlı Wifi Şifresi Öğrenme

İphone’de Kayıtlı Wifi Şifresi Nasıl Öğrenilir?

Dediğimiz gibi günümüzün temel ihtiyacı olan İnternet’e bazen erişemiyoruz. Eğer erişim sağlayamamanızın nedeni iPhone kullanıyorsanız ve telefonda kayıtlı olan şifreyi öğrenemiyorsanız çözümüne aşağıdaki adımları takip ederek ulaşabilirsiniz.

İnternet sitelerinde sık sık Apple Android’den daha güvenli şeklinde paylaşım görürüz, şimdi söyleyeceğim özellik bu durumun en azından İnternet açısından tam tersi olduğunu gösterecek.

Android’de telefonda kayıtlı şifreyi öğrenmeye izin vermezken iPhone’de bu durum tam tersidir.

Her neyse Android’i boş verin iPhone’de kayıtlı wifi şifresini nasıl öğrenebilirsiniz onu anlatalım.

iPhone’de yer alan iOS işletim sistemi de herhangi bir ekstra uygulama olmadan cihazınızda kayıtlı olan Wi-Fi şifrelerini öğrenmenize olanak sağlamaz.

iPhone cihazınızda bulunan Jailbreak veya Cydia uygulamaları üzerinden “WiFi passwords” şeklinde bir arama yaparak kayıtlı wifi şifresi öğrenebileceğiniz onlarca uygulamayı indirebilirsiniz.

Eğer yukarıdaki yöntem ile yapamıyorsanız geriye tek  bir çözüm kalıyor, bunun içinde macOS olan bir Mac işletim sistemli bir bilgisayarınız olmalı.

iPhone telefonunuzun Ayarlar menüsüne girerek, karşınıza çıkan isminize tıklayın burada karşınıza gelen şeylerde ise iClound bağlantısına tıklayın.

Daha sonra bu sayfada bulunan Anahtar Zinciri özelliğini aktif edin. Telefonunuzdaki işiniz bu kadar şimdide bilgisayara geçin ve Cmd + Boşluk tuşuna basarak “Anahtar Zinciri Erişimi” araması yapın.

Anahtar zinciri karşınıza çıkacaktır, buradan şifresini öğrenmek istediğiniz wifi ağını arayın ve ağa sağ tıklayarak parolayı göster bağlantısına tıklayın. Hepsi bu kadar, karşınıza telefonunuzda kayıtlı olan wifi şifresini görebilecek ve İnternet bağımlılığına kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

mdkaptan06

Mehmet Kaptan

Yorum ( 5 )
 1. Hasan Taraf
  Aralık 17, 2017 at 7:31 pm
  Cevapla

  Çok faydalı bir yazı olmuş elinize sağlık.aslında hiç uğraştırmadan yapılması gerekiyor ama nedense böyle bir özellik yok.Zaten bağlanmışken şifresini öğrenememek gereksiz.

 2. uras
  Aralık 28, 2017 at 11:45 am
  Cevapla

  iPHONE SE KULLANIYORUM ALLAH BİN BELASINII VERSİN ARKADAŞLAR DALGA GEÇİP DURUYOR. nEYMİŞ EFENDİM İPHONE GÜNCELLEMEYLE TELEFONU BİLMEM NAPIYOMUŞ YALANNNNN!

 3. celil
  Ocak 20, 2018 at 9:06 pm
  Cevapla

  iphonede gerçekten bazen problem oluyor bunu anlatmanız faydalı olmus

 4. Efecan
  Ocak 21, 2018 at 1:43 am
  Cevapla

  iPhone kullanıyorum çok sinir bozucu bir telefon, belkide bana öyle geliyor ben kullanmayı çok sevmiyorum.

 5. Halil
  Ocak 21, 2018 at 5:26 pm
  Cevapla

  KULLANMA KONUSUNDA BİRAZ CAHİLİM VERMİŞ OLDUĞUN BİLGİ İÇİN SAOL ÖĞRENMİŞ OLDUM

Bir cevap bırakın
Son Yazılar