G Harfi İle Başlayan Eşya İsimleri

G Harfi İle Başlayan Eşya İsimleri nelerdir? Günlük hayatımızda birçok işimizi halletmek ve ihtiyacımızı gidermek için oldukça fazla çeşitte eşyaları sürekli kullanırız.  Eğer isim şehir oyunu oynamayı sevenlerdenseniz siz de eşyalar arasında g ile eşya bulmak için mutlaka düşünmüşsünüzdür. Oldukça popüler bir kelime bulma oyunu olan isim şehir oyunu içinde düşündüren ve beyin fırtınası yaptıran harflerden birisi de g harfidir. Oldukça zor bir harf olan g harfi, kelime oyunlarında da oyuncuları oldukça zorlasa da bu harf ile kelime türetmek düşünüldüğü kadar zor olmamaktadır.

G Harfi İle Başlayan Eşya İsimleri

Birçok kelime oyunu gibi isim şehir oyununda da g ile eşya bulmakta zorlanıyorsanız ve isim şehir oyunu oynamaktan hoşlanıyorsanız gardırop, gazete, gitar, gözlük, gelinlik, gırgır, gazetelik, gaz lambası, giysi, gömlek, gramofon ve güveç gibi eşya isimlerini oyun esnasında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Böylece oynadığınız oyunlarda rast gele harf seçiminde g harfi denk geldiğinde düşünmek için uzun saniyelerinizi harcamaya gerek kalmayacaktır. Her ne kadar gündelik hayatta çok fazla eşya kullanılsa ve kelime türetilse de oyun esnasında çok düşündüren g harfi için bu eşya isimlerini aklınızda bulundurabilirsiniz.

G Harfi İle Başlayan Eşya İsimleri

G Harfi İle Başlayan Eşyaların Özellikleri

Gündelik hayatta kullanılan eşyaların sınırları oldukça geniştir. Oyunlarda da sık sık telaffuz edilen g ile eşya isimleri ise her ne kadar çok olsa da çoğu zaman anlam olarak eksik bilinmektedir. Gömlek; önü düğmeli bir kıyafetken giysi insanların üzerlerine giymiş oldukları kıyafetlerin genel isimleri olmaktadır. Gramofon; plak ve benzeri maddeler ile müzik seslerini çıkartmaya yarayan bir alettir. Gazete; ülke ve dünya üzerinde meydana gelen tüm olayları ve durumları anlık olarak biz insanlara ileten bir kitle iletişim aracı iken gazetelik ise evlerdeki gazetelerin konulduğu bir eşya olmaktadır. İnsanlar üzerlerine giydikleri kıyafetleri evlerinde bulunan dolaplara yerleştirmektedir. Bu dolaplara gardırop adı verilmektedir. Gitar; ses telleri bulunan ve bir buçuk yardımı ile telleri titreştirerek notalar çıkartarak besteler çalınmasını sağlayan bir müzik aletidir. Gırgır adı verilen eşya ise evlerde halıların üzerindeki tozları almaya yarayan altında tekerlek misali dönen fırçaların olduğu plastik bir eşyadır.

mdkaptan06

Mehmet Kaptan

Bir cevap bırakın
Son Yazılar